پالت چوبی و پالت پلاستیکی از انواع پالت می باشد که در صنعت ذخیره سازی و بسته بندی کالاها مورد استفاده قرار گرفته می شوند و با استفاده از پالت می توانند بسته بندی شکیل و مطمئن تری داشته باشند و از نفوذ رطوبت به کالاها ممانعت می کنند.

انواع پالت چوبی در سایزهای مختلفی تولید می شوند تا قابلیت تحمل فشار وزن بارهای متعدد را در ذخیره سازی کالاها و یا جابه جایی آنها داشته باشند. با استفاده از پالت چوبی می توان کار حمل و نقل محصولات را به راحتی و بدون دخالت مستقیم نیروی انسانی انجام داد و با استفاده از ماشین های لیفتراک و دستگاه های جک، کالاها را به همراه پالت، جا به جا نمود و در وقت و هزینه صرفه جویی نمود.

در ابتدا از پالت های چوبی در بسته بندی کالاهای لوکس و گران قیمت در کشورهای آمریکا مورد استفاده قرار می گرفت تا از وارد شدن صدمه به محصولات جلوگیری شود و سپس با افزایش متقاضیان، شرکت های مختلف اقدام به طراحی پالت های چوبی و علاوه بر آن پالت پلاستیکی نمودند تا بتواند نیاز تمام شرکت ها و کارخانجات را برآورده نماید و به کالاها صدمه ای وارد نشود و در عین حال انواع پالت پلاستیکی از نفوذ حشرات و رطوبت و آب به محصولات جلوگیری کنند.

در ضمن از خرید پالت های چوبی مانند خرید پالت چوبی سایز۱۱۰×۱۳۰ در ساخت جعبه های چوبی نیز به کار گرفته